O firmě 

Skupina Lesaffre

Tlač - + Poslať priateľovi

Rodinná skupina Lesaffre, založená v severní Francii, se postupem času stala nadnárodní a multikulturní společností, která se zaměřuje na poskytování toho nejlepšího ve všech oblastech svého působení: pekárenství, výživa & zdraví, chuť & fermentace.


Již od roku 1853 byla inovace v centru zájmu skupiny Lesaffre. Vývoj nových produktů probíhá v úzké spolupráci s našimi zákazníky a partnery, vždy se společným cílem: efektivněji vyživovat a chránit planetu.

V oblasti výroby a zpracování droždí a fermentačních postupů ve všech oblastech vyniká Lesaffre jedinečnými technickými dovednosti a odbornými znalosti na té nejvyšší úrovni.
 

Úspěch skupiny Lesaffre je připisován zejména technických inovacím, odborným znalostem a jejich důkladnému osvojení a v neposlední řadě schopnosti nabídnout řešení na míru.

 

Schopnost předvídat potřeby klientů, pochopit jejich očekávání a poskytovat kvalitní produkty vedly k pevnému partnerství Lesaffre s výrobci, řemeslníky a širokou veřejností.

 

Cílem a posláním skupiny Lesaffre je stále lépe reagovat na potřeby našich klientů, na což se připravujeme prostřednictvím politiky inovačního rozvoje.
 

 

Droždí & Pekárenství:

 

Nesrovnatelné know-how, které společnost v průběhu své existence vyvinula v oblasti droždí, pekařských zlepšujících přípravků a pekařských směsí, staví skupinu Lesaffre do pozice skutečného odborníka ve svém oboru. Díky svému mezinárodnímu působení a znalostem kulturních rozdílů v každé zemi, kde má svou pobočku, může skupina Lesaffre snadno identifikovat potřeby v dané zemi a přizpůsobit jim svou nabídku. Jako světový výrobce droždí č. 1 se skupina Lesaffre zaměřuje na to, aby nabízela kvalitní a efektivní výrobky. Její výrobková řada droždí obsahuje širokou škálu droždí přizpůsobenou potřebám jak profesionálů tak i domácností s ohledem na jejich kulturní zvyklosti. Profesionálům v pekařském oboru přináší skupina Lesaffre nejedno inovativní řešení prostřednictvím svých pekařských zlepšujících přípravků a pekařských směsí, které jim usnadňují práci a umožňují nabízet spotřebitelům lahodné pečivo jedinečných chutí a vůní, které je přizpůsobeno aktuální trendům v oblasti stravování.

 

Skupina Lesaffre se angažuje i na trhu s pivem, vínem, lihovinami a ethanolem pro průmyslové využití, kam dodává droždí určené k podpoře alkoholového kvašení, které je vyvinuto tak, aby odpovídalo speciálním požadavkům jednotlivých zákazníků v těchto odvětvích.

  

 

Výživa & Zdraví:

 

Díky svým jedinečným znalostem v oblasti droždí, extraktů z droždí a jejich použití se skupina Lesaffre stala významným hráčem na trhu s výrobky určenými pro výživu a zdraví lidí, zvířat i rostlin. Její výrobky odpovídají jak potřebám zemědělsko-potravinářského, kosmetického a farmaceutického průmyslu, tak i výrobcům aromat nebo krmiv pro zvířata.

 

 

Phileo Lesaffre Animal Care

 

Phileo Lesaffre Animal Care vyrábí produkty pro výživu a zdraví zvířat, které zlepšují užitkovost a rentabilitu živočišné prvovýroby a pohodu zvířat. Ve spektru fermentačních produktů objevuje pro zvířata ta nejlepší nutriční a zdraví prospěšná řešení, která mají vědecky prověřené přínosy. Výrobky Phileo Lesaffre Animal Care zároveň umožňují snižovat používání antibiotik. Jedná se o živé kvasinkové kultury, výrobky z buněčných stěn kvasinek a extrakty z kvasinek. Používají se společně nebo samostatně pro zvýšení užitkovosti a podporu odolnosti proti konkrétním onemocněním postihujícím jednotlivé druhy zvířat: přežvýkavce, prasata, drůbež, koně, ryby, zájmová zvířata a další.

 

Phileo Lesaffre Animal Care poskytuje zákazníkům inovativní a komplexní řešení – od výrobků přes vědecké a zootechnické studie až po doporučení týkající se použití

 

Inovativní a specifická řešení:

 

Actisaf – specifický kmen živé kvasinkové kultury pro zlepšení stravitelnosti.
Selsaf – přirozený zdroj organického selenu.
Safmannan – prémiová frakce bohatá na aktivní ingredience zvyšující odolnost proti konkrétním nemocem.
Safwall – frakce buněčné stěny pro minimalizaci negativního vlivu mykotoxinů.
Nutrisaf – alternativní zdroj funkčního proteinu.

 

Není nic drahocennějšího než život. To je filozofie, která pohání Phileo.

 

www.phileo-lesaffre.com

 

Výzkum & Vývoj:


Technická inovace je pro skupinu Lesaffre motorem jejího růstu a hlavní firemní strategií. Neustálé investice do výzkumu a vývoje a řešení potřeb zákazníků na míru přispívají k celosvětovému úspěchu a proslulosti jména Lesaffre. V roce 1965 bylo v rámci skupiny založeno Centrum výzkumu a vývoje, které v současné době zaměstnává asi stovku výzkumných pracovníků. Ve spolupráci s několika desítkami univerzit a mezinárodních výzkumných laboratoří se toto centrum neustále snaží o nové objevy a možnosti dalšího využití droždí nejen v pekařském řemesle, pivovarnictví, vinařství nebo výživy a zdraví, ale také v oblasti genetiky, mikrobiologie, fermentace, analytické chemie nebo potravinářského průmyslu.

 

 

Více informací o skupině Lesaffre na www.lesaffre.com