O firmě 

Ostatní sponzoring

Tlač - + Poslať priateľovi

Lesaffre Česko podporuje v rámci svých sponzorských aktivit několik dalších organizací a projektů, a to nejenom v rámci olomouckého regionu. Ve své sponzorské činnosti se zaměřuje především na oblast kultury, vzdělávání a charitativní pomoci postiženým dětem i dospělým osobám.

 

Slovanské gymnázium Olomouc

Slovanské gymnázium Olomouc, které je nejstarším českým gymnáziem na střední a severní Moravě, patří v současnosti k nejúspěšnějším gymnáziím v ČR v počtu studentů přijatých na vysoké školy. Lesaffre Česko podporuje aktivity studentů, profesorů a lektorů česko-francouzské sekce, která byla založena v roce 1990.

Více informací o Slovanském gymnáziu Olomouc najdete na www.sgo.cz

 

Knihovna města Olomouce

Knihovna města Olomouce se každým rokem účastní celostátní akce knihoven s názvem "Noc s Andersenem", kdy mají děti předškolního a školního věku možnost strávit noc v knihovně, hrát hry, soutěžit a vzdělávat se. Touto událostí vrcholí březen - měsíc internetu. Lesaffre Česko při této příležitosti pravidelně dodává malým nocležníkům něco sladkého k zakousnutí.

Více informací o Knihovně města Olomouce najdete na www.kmol.cz

 

Francouzské centrum

Francouzské centrum při Univerzitě Palackého v Olomouci ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze pořádají rok co rok frankofonní setkání "Rendez-vous a Olomouc" neboli "Dny francouzské kultury v Olomouci", v rámci kterých mohou návštěvníci shlédnout filmy, divadelní představení, koncerty a výstavy z dílny francouzských umělců. Akce je obohacena o přednášky a praktické semináře určené studentům francouzštiny v oblasti lingvistiky a ekonomie. Lesaffre Česko sponzoruje tato setkání od roku 2002.

Více informací o Francouzském centru při Univerzitě Palackého v Olomouci najdete na www.ifp.cz nebo www.france.cz

 

Festival Baroko a Opera Schrattenbach

Ensemble Damian s uměleckým vedoucím souboru Tomášem Hanzlíkem se od začátku svého působení zaměřuje na interpretaci barokní a minimalistické hudby s použitím kopií dobových nástrojů. Festivaly Baroko a Opera Schrattenbach, které tato umělecká agentura každým rokem pořádá, čerpají pro svůj program z bohatého fondu českých a moravských archivů. Diváci si na nich mohou vyslechnout barokní i soudobé kantáty, oratoria a opery. Lesaffre Česko je generálním sponzorem tohoto hudebního počinu od roku 2000.

Více informací o Ensemblu Damian najdete na www.ensembledamian.com

Diplomatic Ladies Association

Nadace Diplomatic Ladies Association, jakožto sdružení manželek velvyslanců působících v České republice, se každoročně věnuje pořádání charitativního bazaru. Jeho výtěžek je věnován českým neziskovým organizacím, které pomáhají ohroženým a těžce nemocným dětem, postiženým osobám a starým lidem. Lesaffre Česko se tohoto bazaru účastní od roku 2002.

Nadační ústav regionální spolupráce

V roce 2007 přispěla společnost Lesaffre Česko Nadačnímu ústavu regionální spolupráce na uspořádání výstavy Dalimilovy kroniky. V roce 2008 podpoříme stejným způsobem jeho další projekt - výstavu Katalánského atlasu. Jedná se o nejnovější nález Vědeckého knihovny v Olomouci - unikátní portolánový námořní atlas z roku 1563, k jehož objevení došlo při stěhování archiválií.

Více informací o Nadačním ústavu regionální spolupráce najdete na www.nurs.cz