Domů > Výrobky  >  Droždí  >  Pekaři 
Výrobky 

Pekaři

Tlač - + Poslať priateľovi

Aby bylo vyhověno potřebám všech zákazníků, uvádí skupina Lesaffre na trh hned několik forem pekařského droždí. Používání se v jednotlivých zemích různí v závislosti na tamější tradici a prostředí. Čerstvé droždí je častěji používáno v zemích s dobře vyvinutou dopravní infrastrukturou, která umožňuje logistickou přepravu zboží v chlazených vozech. Dehydratované droždí, které lépe odolává náročnějším klimatickým podmínkám, se osvědčuje v zemích Afriky, Asie nebo Středního východu. Granulované, tekuté nebo mražené droždí se zase dobře přizpůsobuje různým výrobním postupům.

 

Skupina Lesaffre se může na trhu s droždím chlubit tím, že byla jedním z prvních výrobců, který pekařům dodával a stále dodává droždí s pravidelným výkonem. Jednotlivé značky pekařského droždí skupiny Lesaffre, ať už jde o Saf-instant, Vivo, Fala, Kastalia nebo l´Hirondelle, jsou ve světě pekařského řemesla pojmem, který asociuje kvalitu a stabilitu.


Lisované droždí

 

Lisované droždí je v průmyslových zemích rozšířeno nejvíce. Důvody jsou finanční i praktické. Droždí dodávané na český trh má bílou barvu a drobivou strukturu a je formováno do podlouhlých hranolů. V jiných zemích může být tmavší a jeho konzistence plastičtější. Obsahuje 28 až 35 % sušiny a umožňuje snadné zpracování v hnětacích zařízeních.

 


Tekuté droždí

 

Až do roku 1825, kdy bylo na trh poprvé uvedeno lisované droždí, byly kvasnice prodávány v tekutém stavu. Návrat k této formě droždí je reakcí na poptávku ze strany průmyslových pekáren.

 

Charakteristika tekutého droždí:

  • rovnoměrné rozptýlení droždí v průběhu hnětení při vysoké rychlosti
  • snadná manipulace s minimálním množstvím obalového materiálu
  • záruka pravidelné fermentační schopnosti
  • při správném skladování do 6 °C stabilita zaručena
  • instalace zařízení na míru
  • při správném dodržení hygienických podmínek efektivita zaručena


Skupina Lesaffre odpovídá na specifické požadavky svých zákazníků nabídkou několika způsobů instalací a balení tekutého droždí. Všechna řešení mají však společné výhody: praktičnost, bezpečnost a efektivitu. V roce 2005 přišla skupina Lesaffre na trh s revoluční novinkou – prvním dávkovačem chlazeného tekutého droždí Kastalia.

 


Sušené droždí

Skupina Lesaffre neustále přizpůsobuje a vylepšuje svou nabídku droždí vývoji v oblasti pekárenství. V roce 1973 uvedla na trh « sušené instantní droždí », které odstranilo problémy s hydratací sušeného aktivního droždí a nabídlo vyšší fermentační schopnosti. Co se týče použití, je totožné s lisovaným droždím, jeho hmotnost je však 3 krát až 4 krát menší. Sušené instantní droždí umožňuje rychlé a rovnoměrné rozptýlení v těstě. V hnětacím zařízení se za sucha míchá přímo s moukou nebo se vsype na těsto na začátku hnětení.


Tato forma droždí vzešla z lisovaného dehydrovaného droždí, má podobu drobných granulí, které jsou vakuově zabaleny, což zaručuje stabilitu výrobku při pokojové teplotě po celou dobu záruční lhůty.