Život není jen černobílý! Obarvěte si jej s námi.

Život není jen černobílý! Obarvěte si jej s námi.

Barevné hamburgery 

Černé, zelené, červené, růžové či bílé… – vzaly útokem nejprve sociální sítě v Japonsku, Číně, Jižní Korei a Indii. Už v roce 2012 přišel Burger King v Japonsku se svým prvním komplet černým hamburgerem, černým sýrem a černou omáčkou. Asijský svět zkrátka fascinuje vše barevné. A jak je tomu v ostatních částech světa?

První vlaštovky se už objevují i u nás. Není tomu tak dávno, co český McDonald´s nabídl svým zákazníkům dva nové hamburgery inspirované Asií: černý „Kreveta-shi“ a bílý „Krava-shi“.

Je obecně známo, že čím atraktivněji jídlo vypadá, tím více o něj spotřebitelé projevují zájem. Používání barev v potravinách vzbuzuje u lidí zvědavost a zajímá je, co se za barvami vlastně skrývá. Mladá generace se barev v jídle nebojí, pokud jsou přírodního původu. Nebojí se zkoušet nové chutě a experimentovat. Navíc má více než ostatní generace v oblibě street food.

Trend barevného pečiva sleduje i Lesaffre Česko se svou řadou barevných pekařských směsí Color Mix, z nichž můžete vyrobit zelené, černé, žluté nebo fialové pečivo. Všechny směsi obsahují přírodní barviva – špenát, černou mrkev, kurkumu nebo kakao s jedlým černým uhlím. Upečete z nich burgerové bulky, tortilly nebo toustové chleby. A příprava je opravdu jednoduchá – stačí přidat jen mouku, vodu, droždí a olej. Na podporu prodeje barevného pečiva jsme navíc připravili i gastro vlaječky v jednotlivých barvách.

Více o barevných směsích Color Mix zde