Skupina Lesaffre

Skupina Lesaffre

Důvěryhodný hráč v oblasti fermentace

Jako důležitý a důvěryhodný světový hráč v oblasti fermentace skupina Lesaffre vymýšlí, vyrábí a přináší na trh řešení nejen pro pekařské odvětví, ale i pro oblast výživy, zdraví a ochrany života. Všechny její aktivity mají základ v droždí, kvasinkách a dalších výrobcích vzniklých fermentací.

Lesaffre vznikla jako rodinná firma na severu Francie v roce 1853. Dnes je z ní nadnárodní a multikulturní společnost. Jejím závazkem je dělat maximum ve všech svých aktivitách: pekařina, výživa & zdraví, aromata a fermentace.

V úzké spolupráci se svými partnery zaměstnává skupina Lesaffre 10 700 lidí ve více než 80 pobočkách, které jsou rozmístěny na všech pěti kontinentech. Obrat skupiny Lesaffre přesahuje 2,2 miliardy eur.

Lesaffre – pracujeme společně na lepší výživě a ochraně planety.

Aktivity skupiny Lesaffre

Droždí a pekařská řešení

Chuť a potěšení z jídla

Zdraví a pohodlí

Biotechnologie

Droždí a pekařská řešení

Široká nabídka droždí, kvasů a dalších pekařských surovin, technologií a služeb je důkazem toho, že skupina Lesaffre je ve svém oboru skutečným odborníkem. Společně se službami sítě pekařských center Baking Center™ je Lesaffre spolehlivým partnerem všech řemeslných i průmyslových pekáren.

Chuť a potěšení z jídla

Droždí hraje klíčovou roli také v potravinářském průmyslu. Lesaffre vyrábí  přírodní aromatické molekuly, např. vanilin, jež mají uplatnění nejen v zemědělsko-potravinářském průmyslu, ale mohou se také používat v kosmetickém a parfumérském průmyslu, vyvíjí drožďové extrakty pro zlepšení chutí, vůní a výživových vlastností potravin a dodává i kvasinky a jejich deriváty, které se používají při výrobě piva, vína a lihovin.

Zdraví a pohodlí

Už od svého vzniku usiluje skupina Lesaffre o to, aby pomáhala zdraví a spokojenému životu všech živých bytostí a aby s ohledem na ochranu životního prostředí přispívala k lepší obživě a péči o celou planetu. Zdraví a výživa lidí, zvířat i rostlin jsou oblasti, kterými se chce skupina Lesaffre zabývat ve svém strategickém vývoji.

Biotechnologie

V biotechnologickém odvětví vyvíjí skupina Lesaffre výkonné buněčné nutrimenty, díky nimž vznikají nové molekuly prospěšné lidem i zvířatům. Současně se Lesaffre věnuje šlechtění nových kmenových buněk droždí, které umožňují rozvoj výroby biopaliv 1. a 2. generace. Na podporu udržitelného rozvoje se skupina Lesaffre angažuje také v oblasti biochemie.