Skupina Lesaffre

Skupina Lesaffre

O Lesaffre 

Společnost Lesaffre je již více než sto let klíčovým světovým hráčem v oblasti fermentace, má obrat 2,7 miliardy eur a působí na všech kontinentech. Zaměstnává 11 000 zaměstnanců a více než 90 národností. Na základě svých dlouholetých zkušeností hledáme společně s našimi zákazníky, partnery a výzkumnými pracovníky odpovědi na současné výzvy a potřeby v oblasti potravin, zdraví a respektu k životnímu prostředí. Každý den díky tomu zkoumáme a odhalujeme nekonečný potenciál mikroorganismů a kvasinek.

Obživa pro 9 miliard lidí, zdravým způsobem a s využitím zdrojů naší planety – to je významný a důležitý úkol do roku 2050. Věříme, že fermentace, její výrobky a procesy jsou jednou ze zásadních odpovědí na tuto výzvu.

Lesaffre – pracujeme společně na lepší výživě a ochraně planety.

Aktivity skupiny Lesaffre

Droždí a pekařská řešení

Chuť a potěšení z jídla

Zdraví a pohodlí

Biotechnologie

Droždí a pekařská řešení

Široká nabídka droždí, kvasů a dalších pekařských surovin, technologií a služeb je důkazem toho, že skupina Lesaffre je ve svém oboru skutečným odborníkem. Společně se službami sítě pekařských center Baking Center™ je Lesaffre spolehlivým partnerem všech řemeslných i průmyslových pekáren.

Chuť a potěšení z jídla

Droždí hraje klíčovou roli také v potravinářském průmyslu. Lesaffre vyrábí  přírodní aromatické molekuly, např. vanilin, jež mají uplatnění nejen v zemědělsko-potravinářském průmyslu, ale mohou se také používat v kosmetickém a parfumérském průmyslu, vyvíjí drožďové extrakty pro zlepšení chutí, vůní a výživových vlastností potravin a dodává i kvasinky a jejich deriváty, které se používají při výrobě piva, vína a lihovin.

Zdraví a pohodlí

Už od svého vzniku usiluje skupina Lesaffre o to, aby pomáhala zdraví a spokojenému životu všech živých bytostí a aby s ohledem na ochranu životního prostředí přispívala k lepší obživě a péči o celou planetu. Zdraví a výživa lidí, zvířat i rostlin jsou oblasti, kterými se chce skupina Lesaffre zabývat ve svém strategickém vývoji.

Biotechnologie

V biotechnologickém odvětví vyvíjí skupina Lesaffre výkonné buněčné nutrimenty, díky nimž vznikají nové molekuly prospěšné lidem i zvířatům. Současně se Lesaffre věnuje šlechtění nových kmenových buněk droždí, které umožňují rozvoj výroby biopaliv 1. a 2. generace. Na podporu udržitelného rozvoje se skupina Lesaffre angažuje také v oblasti biochemie.