Kontinua

Kontinua

Český výrobce kvasů, směsí a přípravků

Společnost Kontinua vznikla v roce 1991, ale její historie sahá až do roku 1915, kdy byla založena původní firma J. M. Kašpar – továrna poživatin a cukrovinek. Své dobré jméno si Kontinua u zákazníků získala především díky perfektním znalostem v oblasti chlebových a kvasových technologií.

Lesaffre Česko koupilo Kontinuu v roce 2016. Navázali jsme na tradici osvědčeného lokálního výrobce, který má bohaté zkušenosti s výrobou a vývojem kvasů, směsí i přípravků. Do rozvoje výroby ve Staré Boleslavi investujeme a neustále ji modernizujeme, abychom vyhověli rostoucím požadavkům našich zákazníků.

Pečte s námi!

Pod značkou Kontinua nabízíme v současné době širokou škálu kvasů, pekařských směsí a zlepšujících přípravků pro slané i sladké pečivo.

V sortimentu máme také řadu Kontinua Natura, která označuje výrobky, jež splňují moderní trend výroby a respektují požadavky zákazníků na snižování obsahu přídatných látek v potravinách. Do této řady patří například Celozrnný žitný kvas, směs Vitamineral mix, Směs s medvědím česnekem nebo přípravek Tmavex.

V roce 2018 jsme se stali certifikovaným bio výrobcem a pod značkou Kontinua Bio nabízíme Celozrnný žitný kvas a přípravek Formstabil v bio kvalitě, které jsou vhodné pro přípravu bio pečiva.